Tiki i zaburzenia mowy a badania w klinice neurologicznej

Szukam kliniki neurologicznej ktora mogla by mnie dokladnie zbadac,mam tiki i zaburzenia mowy,bralem leki ale nic to nie daje.. jestem osoba nerwowa wiem ze na takie badania czeka sie dlugo a mi zalezy na czasie bo mecze sie juz 7 lat .. licze na konkretna odp.Pozdrawiam

Choroba tikowa bo z taką tu mamy prawdopodobnie do czynienia i to o charakterze przewlekłym ( ewolucja i charakter objawów) wymaga nie tylko diagnostyki neurologicznej( wykluczenie innych przyczyn ruchów mimowolnych,zespołu Gille de La Tourette),ale zdecydowanie wsparcia psychologa pod kątem sfery emocji.
Nie ma jednoznacznego leczenia farmakologicznego pełni ono jedynie funkcje wspomagającą.Niestety.
Terapia prowadzona przez psychologa powinna być długofalowa poprzedzona najlepiej kontaktem z innymi członkami rodziny,aby możliwie najdokładniej wyjaśnić i rozwiązać problemy pacjenta.
Życzę optymizmu i poprawy