Trudności z odchudzaniem i wzrost wagi

Witam mam 38 lat i waze 80 kg bardzo bym chciała schudnąć 10 kg co może być przyczyną że nie mogę schudnąć mam dietę która stosowalam cztery lata temu I schudlam 20 kg. Teraz jestem na tej diecie i waga stoi w miejscu a jak zjem coś normalnego np.obiad to waga odrazu idzie w górę dodam że badania tarczycy mam dobre z morfologii wyszło że mam niedotlenienie organizmu moja krew jest bardzo zageszczona dziękuję za odpowiedź

Nie napisała Pani co wchodzi w skład diety. Dlatego trudno sie do tego odnieść, aby wskazać błędy żywieniowe. Często diety cud robią więcej szkody niz pożytku i kończą się efektem jojo. Prawdopodobnie ma Pani spowolniony metabolizm. Nie wiadomo też co Pani rozumie przez niedotlenienie organizmu. Potocznie mówi sie o zmęczeniu, bólach głowy itp. zalecam ruch, szczególnie na wolnym powietrzu i dietę bogatą w owoce i warzywa nie zapminając jednak o pozostałych rodzajach pokarmu pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Im dieta bardziej urozmaicona tym lepiej. Oczywiście powinna być pozbawiona produktów typu fast food i słodyczy. Zwiększona gęstość krwi może być spowodowana odwodnieniem. Należy wypijać codziennie około 1,5- 2 litrów płynów, a przy wysiłku fizycznym jeszcze więcej. Odwodnienie wiąże się z odczuwaniem zmęczenia, sennością, złym samopoczuciem, bólem głowy, wysychaniem ust. Zachęcam do skorzystania z opieki dietetycznej u specjalisty.