Wzrost wagi po odchudzaniu przy krótkim okresie stabilizacji efektów

a ja mam inny problem - za krótko stabilizowałam efekty po odchudzaniu - schudlam prawie 20 kg i ku swemu przerażeniu widzę po kilku miesiącach 5 kg do przodu. niby tak samo wygladam ale jest inaczej. Fakt, nie cwiczyłam, stale pracuję jak to zatrzymać? Błagam o pomoc

Dzień dobry,

Szkoda że nie podaje Pan informacji ile schudła i w jakim okresie czasu. Jaką stosowała Pan dieta. Wszystkie te informacje są niezmierne ważne.
Tym czasem mogę zalecić ćwiczenia min. 30 minut w ciągu dnia - w domu. oraz zastosowanie diety zawierającej około 1500 kcal. nie mniej. To zatrzyma proces tycia.
Proszę zapoznać się z artykułem i wprowadzić zalecenia w życie.http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania

Oczywiście wskazana jest wizyta u dietetyka, który zajmie się Panią indywidualnie.
Proszę pamiętać że dieta poniżej 1000 kcal i szybka utrata wagi zmniejsza podstawową przemianę materii i zwiększa ryzyko efektu jojo.

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Należy zachować główne zasady racjonalnego odżywiania, a sport wprowadzić do normalnego porządku dnia. Powoli wprowadzać produkty, które na diecie były zabronione, nie przekraczając przy tym normalnego zapotrzebowania energrtycznego organizmu.

Aby wynik był trwały nie powinno wracać się do swojego sposobu odżywiania sprzed diety. Szkoda zaprzepaścić taki piękny wynik! Proponuję wrócić na jakiś czas do diety ( i zgubić te 5 kg) i powoli zwiększać kaloryczność, dalej eliminując kaloryczne grupy produktów:smażone, słodycze, słone przekąski, fast-food, ewentualnie pozwolić sobie na nie ale 1x w tygodniu. Druga "złota rada": im więcej się ruszamy tym więcej możemy jeść; mało się ruszamy mało jemy - na mało aktywny tryb życia nie potrzeba wielu kalorii.