Jak ustabilizować swoją wagę?

Witam serdecznie. Ponad rok temu podupadłam na zdrowiu. Zaczęłam wpadać w anoreksję. Przez 2 miesiące schudłam ponad 30kg. Z wagi 105kg do 73kg. Opanowałam się jednak. Powoli wracałam do normalnego jedzenia. Nie udało mi się. Waga wróciła do 90-93kg. Od ponad siedmiu miesięcy jem zdrowo co 3h. Nie jem słodyczy, ćwiczę regularnie(jazda na rolkach - prawie codziennie) biegam i ćwiczę w domu na ramiona i nogi. Nic to jednak nie daje, a ja podupadam na zdrowiu myśląc o ponownych głodowkach. Czy może być to związane z moim poprzednim trybem życia? Nie wirm już co robić. Waga potrafi się wahać o 3 kg w ciagu dwóch dni.

Powinna Pani koniecznie skorzystać z pomocy specjalisty, który pomoże w dobraniu odpowiedniej diety. Jeżeli bowiem ważyła Pani ponad 100 kg (będąc zdrową osobą) to oznacza, że Pani model odżywiania musiał być bardzo nieprawidłowy. Nakładając na to pomysł na dietę jaką jest głodówka musiała Pani doprowadzić do zaburzenia metabolizmu i obniżenia tempa przemian metabolicznych, co skutkuje trudniejszą redukcją masy w okresie późniejszym. Sądzę, że nadal popełnia Pani sporo z błędów jakie przyczyniły się do tak wysokiej masy ciała. Niestety internet jest pełen pomysłów na diety cud, ale zdecydowana większość z nich może zrobić zdecydowanie więcej szkody niż pożytku. Przy tak młodym wieku jak u Pani warto powalczyć o zgrabą sylwetkę będącą wynikiem prawidłowych nawyków żywieniowych, a nie życia pełnego wyrzeczeń. Jestem przekonana, że bezpośredni kontakt ze specjalistą pozwoli Pani ustalić jaki jest prawidłowy i możliwy do zrealizowania sposób odżywiania, a to w efekcie zaowowcuje prawidłową masą ciała. Życzę powodzenia i wytrwałości!