Trudności z przeżywaniem emocji u 20-latki

Witam, mam 20 lat, mam spore trudności z przeżywaniem emocji, są one bardzo skrajne ( głownie smutek, lęk na przemiennie z euforią) .Jest również kilka innych trudności z którymi się zmagam.Z tego powodu, chciałabym, zwrócić się o pomoc dotyczącą diagnozy zaburzeń osobowości ( mam całkiem dużo objawów typu borderline, choć oczywiście to tylko przypuszczenia) lub ewentualnego wykluczenia chad (bardziej skłaniałabym się ku zaburzeniom osobowości z powodu iż najprawdopodobniej moje zachowanie jest skutkiem, błędów wychowawczych które zaistniały w moim dzieciństwie jednakze niczego nie chciałabym wykluczać), lub jeszcze innej diagnozy mojej osoby, dzięki czemu będe wiedzieć na jaką terapię się udać i jak postępować. Czy znajdują się specjaliści na terenie trójmiasta, którzy na podstawie testów oraz informacji potrafiliby określić mój problem? Chodzi mi stricte o diagnozę, opinię i pomoc. Często psychologowie nie chcąc "stygmatyzować" pacjenta, nie chcą udzielać informacji, stawiać opini na temat zaistniałych zaburzeń.Mnie jednak interesują konkrety, poniewaz w zaleznosci od nazwania mojego problemu, taką terapię zastosuję.

Dzień dobry, diagnozy nie stawia się przez internet, tylko poprzez konsultację. Zachęcam do odwiedzenia gabinetu z prośbą o postawienie diagnozy. Psychoterapia pomaga w zaburzeniach osobowości. Dobry terapeuta wie, jak pracować z konkretnymi zaburzeniami, ale kluczowa jest tutaj relacja terapeutyczna, w której Pani jest w stanie otworzyć się przez drugą osobą i zaufać, że ta osoba pomoże Pani przejść przez czas leczenia. Bez tego trudno o zmiany. Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.