Trudności z wypowiadaniem głoski r

Witam, mam 18 lat i czasami nie potrafię wymówić głoski "r". Wiekszość " normalnych " wyrazów wydaje mi się, że wypowiadam normalnie, ale nie potrafię zacząć niektórych słow zaczynających się na literę "r" np: rower, muszę się z 2-3 sekundy pomęczyć i mówić " Ro-Ro" żeby powiedziec te słowo. Czy w moim wieku da się to wyleczyć?

Witam,

Jeżeli zależy Panu na prawidłowej wymowie głoski R to proszę skonsultować się z logopedą. Pana wewnętrzna motywacja i systematyczne ćwiczenia na pewno przyniosą sukces poprawnej artykulacji głoski R. W każdym wieku można nauczyć się poprawnie mówić. Jednak wszystko zależy od naszej motywacji i systematycznych ćwiczeń oraz chęci.

Pozdrawiam i życzę owocnych ćwiczeń,
Karolina Schaefer-Kopaszewska
logopeda-pedagog