Uciążliwe cuchnące gazy

Witam. Od dłuższego czasu mam problem w postaci cuchnących gazów. Są one bardzo uciążliwe. Do tego towarzyszą im czasami zaparcia i wzdęty brzuch. Zaczęło się to jakieś pół roku- rok temu i nie wiem co jest ich przyczyną. Wcześniej chorowałam na anoreksję, ale wróciłam do prawidłowej wagi. Czy to może w związku z tym, że zaczęłam dużo więcej jeść? I dlaczego nie jest tak jak przed chorobą? Wtedy nie miałam takich gazów. Czy to ma jakiś związek? Dodam, że odżywiam się zdrowiej niż kiedyś.

Zmieniona dieta zawiera pewnie teraz więcej warzyw. Zdrowa, zbilansowana dieta często wywołuje objaw oddawania większej ilości gazów. Dołożenie warzyw strączkowych, kapustnych czy cebuli też daje taki efekt. Ważne jest, że gazy odchodzą.

Niestety anoreksja w poważny sposób zakłóca funkcjonowanie organizmu i powrót do "normalnego" jedzenia czasem nie oznacza pełni zdrowia. Przyczyną może być rzeczywiście znacząco większa ilość jedzenia przy np. zaburzonej florze bakteryjnej jelit, niedostateczna ilość enzymów trawiennych czy też niekorzystne łączenie pokarmów. Gdyby chciała Pani przeanalizować aktualny sposób odżywiania zapraszam do poradni.
pozdrawiam,
Małgorzata Mięsowicz