Ucieczka od związku a problemy w komunikacji między partnerami

Wiem ze mnie kocha(kochala) a mimo to zdecydowala sie odejsc. Uwazam ze jest mocno przewrazliwiona,strachliwa i ze przez takie paniczne zachowanie rujnuje Sobie i mnie zycie,dlatego ze nie jestem idealny. Moje wady to nerwowosc,ale od kiedy z Nia bylem to Ciagla poprawa i praca nad tym.Ona zle odczytywala moje slowa czasem," ja mowilem glosniej ,bez zlych intencji-Ona odbierala to jako krzyk. " Uwazam ze ucieka od zwiazku chodz moglibysmy to rozwiazac? co moge zrobic?

Warto spróbować psychoterapii par i małżeństw. W podobnych sytuacjach jest to najlepsze rozwiązanie dające partnerom szanse na spokojna rozmowę, jasna komunikacje, mówienie o swoich uczuciach, potrzebach i oczekiwaniach w związku, a także zdecydowanie czy i na jakich warunkach możliwe jest dalsze budowanie związku.

Witam serdecznie,

wiele wskazuje na to, że są Państwo ważni dla siebie, zależy Wam na sobie wzajemnie, pomimo że z Pana opisu wynika, że były między Wami trudne chwile.
Może warto byłoby pomyśleć o wspólnej terapii dla par?
Stwierdza Pan (w tym i odrębnym poście), że zarówno Pan, jak i partnerka, mają swoje indywidualne obszary do pracy nad sobą (Pan opisuje siebie jako nerwowego, partnerkę zaś - jako strachliwą).
Trudno jest pracować nad relacją, kiedy każda ze stron słyszy od drugiej oskarżenia i pretensje. Nie możemy zmienić 2giej osoby, jeśli ona sama tego nie chce, ale możemy zmienić samych siebie i na to mamy największy wpływ.
Wydaje mi się, że zarówno z Pana jak i partnerki strony jest nadal chęć pracy nad Państwa relacją.
Może warto spróbować udać się do specjalisty na bezpośrednie spotkanie.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Katarzyna Włoch
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl