Ucisk mięśni okolicy lędźwiowej a otyłość

Witam , mam38lat 183 wzrostu ważę 145kg moja otyłość typu jabłko,duży brzuch.Chciałbym zapytać o to iż jak dłużej chodzę mam ucisk mięśni z tyły w okolicy lędźwiowej i zaczynają mnie bolec plecy muszę postać żeby przeszło ,co zrobić żeby nie było tego ucisku i żeby nie było bólu mięśniowego.Jak temu zaradzić....

Witam,
Pana BMI wskazuje na otyłość III stopnia, tak duża masa ciała i otyłość brzuszna generuje ogromne przeciążenia dla układu kostnego. Najskuteczniejszym rozwiązaniem Pana problemu jest redukcja masy ciała.