Ucisk w klatce piersiowej, zaburzenia oddychania

Witam chciałbym zapytac o dolegliwości które mi przeszkadzaja. Otóż wystepuje u mnie ucisk w klatce dokładnie po środku. Dodatkowo bardzo cięszko oddycham, a co jakiś czas biore głeboki oddech. Szybko się męcze co skutkuje jeszcze szybszym oddychaniem. Wiem że choruje na chorobe psychiczną ale myśle że może to być coś odrębnego. Wyczytałem, że problem z tarczycą mogą wywoływać tego typu objawy. A może coś z moimi płucami nie tak. Dodam że najgorzej jest w nocy i nad ranem gdy organizm jest wypoc

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, opis objaw wskazuje raczej na tło psychogenne. Proszę jednak skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który po osobistym badaniu wskaże dalsze postępowanie.