Uczucie bycia kimś ponad wszystko

Mam pewien problem z moim mężczyzną. Ma on najprawdopodobniej zaburzenia osobowości. Czasami wydaje mu się, że jest kimś "ponad wszystko". Mówi w inny sposób, jest bardziej elokwentny, wyniosły. Dopiero wtedy gdy się zdenerwuje. Nazywa to swoim demonem i twierdzi, że to już długo w nim siedzi i go nie opuści, bo to "jego część". Czasami nie pamięta o czym rozmawiał ze mną ten "demon". Wiem, że mnie nie kłamie. Nie wiem jak nakłonić go na jakąkolwiek wizytę u specjalisty. Nie wiem co robić.

Witam, na podstawie Pani opisu wydaje się,że konsultacja psychiatryczna byłaby wskazana. Proszę po prostu wyrazić takie oczekiwanie wobec niego i uzasadnić poważnymi wątpliwościami co do wiązania się z kimś, kto nie korzysta z pomocy lekarzy, kiedy jest to być może konieczne. Pozdrawiam

Nie da się zmienić kogoś, gdy on sam tego nie chce. Może Pani jednak stawiać granice i stanowczo, asertywnie nie zgadzać się na traktowanie Pani w sposób poniżający. Jasne komunikaty dotyczące tego, czego Pani sobie nie życzy, nie akceptuje powinny spełnić swoja role. W przypadku braku zmiany postawy chłopaka wobec Pani warto przemyśleć, czy jest Pai w stanie tak żyć i funkcjonować zakładając, ze nic się nie zmieni lub problem się nasili.

Witam. To nie tyle wygląda z Pani opisu koniecznie na zaburzenia osobowości, tylko jakby potrzebna była interwencja psychiatryczna, wiec powinien pójść na takie spotkanie diagnostyczne.