Uczucie gorszego od innych

mam 19 lat, nigdy nikogo nie miałem, ani nawet nie mialem bliskich stosunkow. na pewno po czesci przez wielka niesmialosc, czesto czuje sie gorszy od innych, nieszczesliwy... mam wrazenie, ze jakakolwiek dziewczyna nudzilaby sie ze mna, ze nie podobalbym jej sie (kompleksy na punkcie wygladu). ostatnimi czasy jestem w duzo gorszej kondycji psychicznej, nic mi sie nie podoba, nic mi sie nie chce. proszę o jakies porady

Zachęcam do zgłoszenia się do psychologa i podjęcia psychoterapii. Opisane objawy mogą wskazywać na trudności z obszaru zaburzeń osobowości lub poważny kryzys. Specjalista pomoże zrozumieć emocjonalne przyczyny trudności, a także wprowadzić zmiany, które umożliwią wchodzenie w satysfakcjonujące relacje interpersonalne i wzrost satysfakcji z życia.

Witam,
W taki sposób ,jak piszesz,zachowuje się małe dziecko.Nie ma ono bowiem często wpływu ani na swój zewnętrzny wygląd,ani nie jest wystarczająco odważne,by sprzeciwić się nakazom dorosłych,więc może jedynie pokazać smutek lub unikać przyjaciół i zostać w domu.Jeżeli takie zachowanie nie zmienia sie jednak wraz z wiekiem,świadczy o niedojrzałości i czasem wymaga "dorastania"pod okiem specjalisty/psychoterapeuty/,który pozwala na większą samodzielność a jednocześnie służy obecnością i uważnością.Można z takich usług korzystać w poradniach zdrowia psychicznego lub prywatnie.Ze swej strony bardzo zachęcam.