Uczucie pełności po lewej stronie brzucha a możliwość PZT

Witam, odczuwam uczucie pelnosci po lewej stronie brzucha,czasami jest to ból, ustępuje w pozycji leżącej na plecach. Dolegliwość ta trwa od około roku. Półtorej roku temu przeszedlem badania usg, oraz gastroskopię, wtedy byłem w szpitalu, ponieważ miałem anemię. Nic nie wykazano, stwierdzono anemie z niedoboru żelaza. Lekarz teraz podejrzewa PZT, chociaż nie piję alkoholu. Aktualnie moja badania: leukocyty 4tys, hemoglobina: 11,8, Ob-2, enzymy trzustkowe ok, reszta też ok Czy mogę mieć PZT?

jest bardzo mało prawdopodobne by chorował Pan na przewlekłe zapalenie trzustki. W tej chorobie przede wszystkim występuje ból, a nie anemia. Jednak anemia to dość poważna sprawa, ponieważ oznacza, że w sposób niezauważalny cały czas traci Pan krew. Należy koniecznie ustalić miejsce utraty krwi. Poza gastroskopią, wskazane byłoby wykonanie kolonoskopii, a jeśli ona nic nie wykaże endoskopii kapsułkowej.