Uczucie traumy po przebytym udarze słonecznym

Mam 19 lat i traumę po udarze słonecznym, a raczej dwóch udarach 1 i 2 lata temu. Jednak ten rok temu był znacznie cięższy, płynęłam statkiem w upale przez 2 godziny a nade mną stała ponoć 'pielęgniarka' która ciągle wołała że ze mną jest coraz gorzej i nie mam szans, co więcej podszedł ksiądz i zaczął rysować mi na czole krzyż. Po wyjściu ze szpitala miewałam zawroty głowy i od tamtej pory momentami nagle robi mi się słabo jakbym miała zemdleć. Przyszło lato i jak widzę słońce to panikuje.

Witam, sugerowanie półprzytomnej osobie, że umrze jest podobną sytuacją do operacji pod narkozą. Dziwi mnie to, że służby nie biorą pod uwagę znaczenia swoich wypowiedzi. Niemniej jednak proponowałbym Pani profesjonalną psychoterapię i zajęcie się doświadczeniem traumatycznym.

Dzień dobry!

Przebyte trudne doświadczenia, związane z bezpośrednim zagrożeniem swojego zdrowia i życia, mogą w przyszłości powracać wspomnieniami, silnymi emocjami, dawać objawy stanów lękowych, ataków paniki czy stanów depresyjnych. Proszę zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego w swojej okolicy.

Pozdrawiam!