Uczucie zalegania w gardle, gazy i odbijanie

Uczucie zalegajace cos w gardle, odbijanie sie, gazy, wszystko sie zaczelo od wymiotow, lekarz mi zalecil na zatoki i oskrzela lekarstwa ale nic nie pomogly, uczucie dusznosci bo tak jakby nie mogl odbic, czesto jak przelykam to odbijanie jest wieksze

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam, objawy gastryczne najpierw nalezy wykluczyc przyczyne medyczna, potem moze radzic psycholog. Wydaje mi sie ze trzeba zrobic badania na pasozyty, badanie kału, krew. Jęsli z medycznego punktu widzenia bedzie ok, prawdopodobnie przelyka Pan zbyt duzo powietrza, z tego sa gazy i odbijanie. Chce Pan sprawdzic to cos zalegajace w gardle. Poradzilabym wtedy pokusic sie o jakis syrop albo oliwe z oliwek i popijac ja, zeby byl wiekszy poslizg w gardle, dodatkowo sprawdzac gardlo raz dziennie a potem zajac sie czyms innym. Wtedy przejdzie. Bardzo trudne zadanie, Pozdrawiam!

Witam Pana. Opisał Pan krótko dolegliwości,, co ogranicza moją odpowiedź wyłącznie do hipotezy. Jest taka koncepcja pod nazwą Somatic Experiencing. Jednym z jej założeń jest, że kiedy w życiu doświadczamy wydarzeń traumatycznych (naruszających nasze poczucie bezpieczeństwa) to nasz organizm mobilizuje się próbując stawić im czoła. Mamy do dyspozycji trzy reakcje "walki", "ucieczki" i zamrożenia. Z każdą z nich jest związane pojawienie się bardzo dużej ilości energii, która powinna być przez nas rozładowana. Jeśli nie jest, daje o sobie znać na różne sposoby. W tym miejscu pragnę nawiązać do opisanych przez Pana doznań. Być może w taki sposób daje o sobie znać skumulowana, "uwięziona" energia, która potrzebuje się uwolnić rozładować. Moją hipotezę może Pan skonfrontować ze swoimi doświadczeniami. Jeśli okaże się, że jest ona bardzo prawdopodobna to proszę skorzystać z listy terapeutów pod tym linkiem http://www.interp.pl/lista-terapeutow/ i umówić się na spotkanie z wybraną osobą. Pozdrawiam Pana