Uczucie zmęczenia i omamy u nastolatki

Witam, jestem dziewcyzną w wieku 16 lat. Zeszłego roku około grudnia pojawił sie u mnie ciżekie do opisania objawy. Intensywnie trenuję sport. Pewnego dnia w drodze do szkoły nagle poczułam się źle. Zrobiło mi ise słabo i miałam wrażenie, że za chwilę zemdleje. Pomyślałam, że moze to przemęczenie. Jednak zaczęło sie to powtarzać. Do tego doszło uczucie, że nie jestem sobą albo dana sytuacja nie dzieje sie naprawdę. Działo się tak codziennie do około maja. Co to mogło być i czy może to powrócić?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Dolegliwości których doświadczyłaś do derealizacja (poczucie jakby otaczający ją świat był w jakiś sposób zmieniony, nierealny, oddalony) i depersonalizacja (odczuwaniem zmian we własnym sposobie myślenia czy poczuciu zmian własnej tożsamości). Jak najbardziej mogły być wyindukowane przez stan ciągłego napięcia, stresu i zmęczenia. Nawet jeśli utrzymywały się dosyć długo. Tego typu objawy niekiedy bywają jedną z komponent zaburzeń natury psychicznej (zaburzeń typu lękowego, depresji czy schizofrenii). Oczywiście nie znaczy to że kiedykolwiek rozwiniesz pełne objawy tych jednostek chorobowych. Nie oznacza to również że tego typu dolegliwości kiedykolwiek powrócą. Gdyby jednak pojawiły się ponownie warto udać się na wizytę np. do szkolnego psychologa. Pozdrawiam.