Uda, boczki i brzuch - jak nadać im odpowiedni kształt?

Mam 14 lat, 165 cm i ważę ok. 50 kg. Ogólnie dużo się ruszam, ponieważ chodzę do szkoły muzycznej i od paru lat "biegam" z miejsca na miejsce. Ale mam grube uda, brzuszek i boczki. Chciałabym się odchudzić. Są jakieś ćwiczenia pomagające czy coś?

14 LAT ponad rok temu

Witam,

jeśli chodzi o wyszczuplenie uda oraz brzucha, polecam aktywność fizyczną. Proponuję zacząć od takiego zestawu: 15 minut ćwiczeń siłowych, a po tym czasie przejście do części aerobowej (rower, pływanie, marsz). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe należy wykonywać średnio intensywnie przez co najmniej 30 minut. Ćwiczenia siłowe na uda to np. ćwiczenia z motylkiem i inne, które znajdziesz na naszej stronie http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia

Dodatkowo Twoja masa ciała jest prawidłowa, dlatego nie powinnaś stosować diet odchudzających. Powinnaś wiedzieć, że zbyt niska masa ciała powoduje nieodwracalne skutki zdrowotne, a także inne, np. zanik miesiączki, wypadanie włosów, słabe paznokcie, zbyt niską przemianę materii i wiele innych.

Pozdrawiam