Uleganie wpływom kolegów i palenie marihuany przez chłopaka

Witam, wydaje mi się, że mój chłopak ma problem z narkotykami ( marihuaną ). Martwię się o niego, próbuje zaprzestać palenia, ale ulega wpływom kolegów, ja nie mogę go pilnować 24h. Jest strasznie osłabiony, ma astmę, częste bóle gardła, dużo śpi. Czy mogą to być objawy odstawienia palenia, czy może to wynika z pracy jaka wykonuje ( ślusarz ) ? Jak go wspierać i jak radzić sobie z tym żeby rzucił ? Z góry dziękuje.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec....dlaczego wybrala Pani wlasnie takiego chlopaka i o co chodzi... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Jeśli chłopak nie ma realnej motywacji do zerwania z nałogiem, będzie Pani trudno go przekonać. Warto zastanowić się, czy rzeczywiście chce się rozstać z paleniem, czy robi to pod Pani presją? Warto także przemyśleć, jaka motywacja się kierował sięgając po narkotyki? I czy chce Pani kontynuować związek, jeśli nic się nie zmieni?
Jeśli jednak chłopak samodzielnie zdecyduje się by aktywnie i zaangażowanie podjąć próbę zerwania z marihuaną, warto by nie przebywał w towarzystwie palących (trudniej się odmawia), postarał się zająć czymś myśli (np zaangażował się w jakieś nowe hobby czy zajęcie), wypełnił inaczej czas wcześniej poświęcany na palenie.