Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uprawianie seksu w trójkącie przez partnera

Jestem w szoku, mój partner przyznał mi sie, ze w wieku 25 lat uprawiał seks w trojkącie z dwiema kobietami. On jest dla mnie pierwszy, wiedziałam ze jest doświadczony ale nie spodziewałam sie czegoś takiego. Jesteśmy razem rok, mam 23 lata i nie mieści mi sie to w głowie. On mowi,ze tego nie planował,to był pomysl jego ówczesnej partnerki, na ktory spontanicznie sie zgodził, po wszystkim czuł sie zle i nie chce tego powtórzyć.Ale ja sie boje.Czy on jest zaburzony? Czy to chore, dewiacja?pomocy
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Czym jest kobiecy wytrysk?

Dzień dobry.

Abstrahując od doświadczenia partnera, Pani pretensje o jego przeszłość są nieuzasadnione, niezależnie od tego, czy dotyczy ona seksu czy też zbierania przez niego znaczków pocztowych. Nie ma on przecież już na nią wpływu i niezależnie od tego, czy Pani tego chce czy nie - nie może jej zmienić.
Z całą pewnością partner Pani nie jest zaburzony, a na pewno nie jest chorym dewiantem, o co zaczyna go Pani już oskarżać, tym bardziej, że, jak sama Pani pisze, nie chce tego doświadczenia powtarzać.
Nawiasem mówiąc, Pani post może inspirować do rozważenia, czy warto dzielić się z kolejnym partnerem swoimi wspomnieniami, skoro mogą być one przyczyną utraty zaufania i innych podejrzeń. Warto również przyjrzeć się swoim własnym uczuciom (zazdrości?) pojawiającym się w związku z uzyskaną wiedzą na temat przeszłości partnera.

Pozdrawiam.

0

Pani partner nie jest zaburzony i tym bardziej nie jest dewiantem. Tym bardziej, iż była to sytuacja jednorazowa i nie chce jej powtarzać - o czym powiedział Pani otwarcie.
Problem natomiast pojawia się w Pani - pisze Pani, iż się boi. Czego? Czy nie ma Pani pewności w tym związku? Czy raczej brak Pani pewności siebie, czy stabilnej samooceny? Polecam zastanowić się w jaki sposób informacja o przebytym przez Pani partnera trójkącie seksualnym podziałała na Panią i dlaczego akurat w ten sposób. Co Pani w tym momencie czuje? Jakie myśli przychodzą Pani do głowy? Jeżeli czuje się Pani niepewnie - polecam otwarcie, szczerze porozmawiać z partnerem o tym, co Pani myśli i czuje (ale wcześniej proszę samą siebie o to zapytać i przeanalizować). Być może przydatna będzie konsultacja psychologiczna dla Pani, podczas której popracuje Pani nad swoją samooceną i zaufaniem, bądź też wspólne spotkanie ze specjalistą, który pomoże Państwu przepracować powstały problem. Powodzenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy