Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Urojenia paranoidalne i stosowanie leków

Leczę się na urojenia paranoidalne ale po zapoznaniu się z różności urojenia stwierdzam że mam zespół urojeń ksobne wielkościowe oraz prześladowców.Biore rispolept czy mam zmieniać leki?
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

Czym różni się nerwica od innych zaburzeń psychicznych?

Witam. Pytanie takie powinien Pan zadać prowadzącemu Pana lekarzowi psychiatrze. Nawet jeśli zauważył Pan u siebie jeszcze inne rodzaje urojeń to taki fakt powinien mu Pan przedstawić na kolejnej wizycie kontrolnej. Tylko lekarz prowadzący ma na tyle dokładne informacje na Pański temat, by zaproponować odpowiednie leczenie. Małgorzata Danielewicz

0

Dzień dobry, rozumiem, że leki, które pan bierze zapisał panu lekarz psychiatra. Jeśli ma pan jakieś wątpliwości, proszę udać się do tego lekarza i je wyjaśnić. Wyjaśnienie tych wątpliwości z lekarzem psychiatrą pozwoli panu na pozbycie się niepokoju, że lek jest nieadekwatny do pana objawów. Pozdrawiam serdecznie

0

Proszę omówić swoje wątpliwości z lekarzem prowadzącym i nie zmieniać ani diagnozy, ani tym bardziej podawanych leków na własną rękę. Postawienie odpowiedniej diagnozy nie jest rzeczą łatwą i dokonanie odpowiedniej klasyfikacji danych objawów do jednostki chorobowej musi odbywać się przez odpowiednio do tego przygotowaną osobę, tj. lekarza, psychologa, bądź psychoterapeutę. Pacjentom może się wydawać, iż ich własna diagnoza jest lepsza od lekarskiej, ale summa summarum zwykle nie ma ona potwierdzenia w badaniach. Zatem po pierwsze polecam nie podważać diagnozy, po drugie - jeśli odczuwa Pan duży dyskomfort - proszę omówić wątpliwość z lekarzem i poddać się proponowanemu przez niego leczeniu. Pozdrawiam.

0

Dzień dobry, zmianę leków oraz autodiagnozę powinien pan omówić z lekarzem psychiatrą, który te leki przepisał. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy