Utrata wagi przy cukrzycy i przewlekłym zapaleniu trzustki

kochani mam PZT i cukrzycę przy 164 cm warzę 46 kg ,nie mogę przytyć ,mam43 lat i za mną 10 porodów a ostatni 9 lat temu.biorę insulinę i mam chroniczny ból przewlekły biorę od 11 lat plastry Durogesic w dawce 175 mg co 2 a nie co 3 dni.Jak mogę przytyć proszę pomóżcie ,jestem osłabiona.Męczą mnie biegunki po każdym posiłku a szczególnie przy wysokim poziomie cukru gdy nie dopilnuję i wezmę np.w trakcie jedzenia a nie przed jedzeniem wtedy za nim zacznie działać insulina ja mam już HI Małgosia

Pani Małgorzato,

niestety poziom skomplikowania Pani sytuacji wymaga osobistego lub zdalnego, indywidualnego spotkania z dobrym specjalistą od żywienia. Przypuszczam, że głównym winowajcą jest niewłaściwie skojarzona z pokarmem insulina, najprawdopodobniej zaburzone jest także trawienie i wchłanianie tłuszczu. Sytuacja Pani jest zbyt poważna, aby można było udzielić porady bez zgłębienia sytuacji.

Pozdrawiam serdecznie, życząc zdrowia! Justyna Siwiela.