Uzależnienie od alkoholu i agresja u mamy od 10. lat

Witam. Mam 19 lat mój tata umarł 4lata temu mama od 10 lat pije. Zostałam z nia sama i nie wiem co moge zrobić zeby jej pomóc. Chciała bym żeby poszła na leczenie ale nie wiem gdzie mam sie zgłosic o pomoc czy jak zadzwonie na pogotowie do ja zabiora z domu na odwyk??? W domu ciagle krzyczy na mnie wpada w szał podnosi na mnie reke. Ja już nie wytrzymuje nie wiem co mam zrobic. prosze o pomoc

Witaj,
Z tego co opisujesz wynika, że nie jest Ci łatwo. Super, że zdecydowałaś się szukać pomocy. To jest już pierwszy krok:) Jest kilka dróg do rozwiązania. Proponuję Ci, żebyś znalazła w Twojej okolicy Poradnię Leczenia Uzależnień i zgłosiła się tam do specjalisty na rozmowę. On da Ci wsparcie i podpowie, jak rozmawiać z mama i w ogóle , co robić. Jest też instytucja- Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, do której można zgłosić problem. W takiej sytuacji mama zostanie wezwana do specjalisty, który będzie ja motywował do podjęcia leczenia. Jeżeli to nie da efektów, mama może zostać zobowiązana do leczenia przez sąd. Niezależnie od wszystkiego proponuję Ci zgłosić się do poradni. Życzę odwagi i konsekwencji. Wszystkiego dobrego:)
Małgorzata Mont- certyfikowana psychoterapeutka

Witam. Agresja lub/i autoagresja z powodów objawów psychopatologicznych jest wystarczającym powodem aby wezwać pogotowie i aby rozpocząć leczenie detoksykacyjne nawet wbrew woli matki. Podczas najbliższego napadu szału u matki proszę więc rozważyć wezwanie pogotowia. Innym sposobem jest zgłoszenia problemu do najbliższej gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych. Pozdrawiam