Uzależnienie od Xanaxu przy nerwicy

Witam, Msc temu byłam u psychiatry z powodu dziwnych objawów. Stwierdził nerwice. Zapisał mi xanax 0,25mg w razie gdy już nie dam rady sama sobie poradzić oraz skierował na terapię. Ten tydzień jest wyjątkowo zły i biorę go raz dziennie. Pytanie brzmi: czy się uzależnie? Martwi mnie to.

Witam, jest to lek przy którym jest takie ryzyko, jednak proszę przestrzegać i pilnować zaleceń lekarza psychiatry, oraz regularnie uczestniczyć w psychoterapii. Jeśli to tydzień brania leku to może Pani nie czuć się po nim zbyt dobrze, dopóki lek nie ustabilizuje się.W miarę upływu czasu lekarz będzie zapewne modyfikował Pani farmakoterapię.Pozdrawiam serdecznie.