W jaki sposób mogę leczyć te problemy z układem pokarmowym?

Witam , od około roku dokucza mi zgaga , częste odbijanie no i najbardziej bol nabrzusza po jedzeniu. Nasila się to wiosną i jesienią ( czyli teraz ) jednak w pozostałym okresie nie ustepikd .Robiłem gastroskopie dwa razy ( za pierwszym zapalenie przełyku i H.pyroli). A za drugim ( gerd A, zapalenie przełyku, nadzerka w przełyku Fałd strażnik oraz niedomaga wpustu III st w/G Hilla ). Co to dokładnie wszystko znaczy ? Jak się to leczy ? Brałem controlog, emanere i różne tego typu leki , stosowałem diete nic nie pomaga. Jest coraz gorzej. Dodam że w mojej rodzinie praktycznie u każdego występuje choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy. Dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witam, ponieważ prawdopodobnie jest Pan obciążony genetycznie ryzykiem zachorowania na chorobę wrzodową, bardzo ważne jest wdrożenie specjalistycznego leczenia i trzymanie się wytycznych gastrologa. Wrzody bowiem są źródłem przykrych dolegliwości, o czym może Pan przeczytać w tym miejscu: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-objawy-wrzodow-zoladka. Zgaga, czyli nadkwasota, wynika z cofania się do przełyku soku żołądkowego, który po przedostaniu do jamy ustnej powoduje dyskomfort. Więcej informacji o tej dolegliwości znajdzie Pan na naszym portalu: https://portal.abczdrowie.pl/zgaga-najwazniejsze-informacje. Warto pamiętać, że zgaga to właściwie symptom chorobowy – co wykazała u Pana gastroskopia. Wprowadzone leczenie powinno przynosić efekty, jeśli jednak czuje się Pan coraz gorzej, należy poinformować o tym lekarza prowadzącego. Być może konieczne będzie wprowadzenie dodatkowych leków poza Controloc oraz Emanera (oba mają na celu hamowanie wydzielania kwasu solnego w soku żołądkowym). Utrzymanie diety również jest bardzo istotne w profilaktyce leczenia dolegliwości układu trawiennego, a zdrowe nawyki raz wdrożone – powinny być utrzymywane właściwie przez całe życie. Alkohol, papierosy oraz inne używki, a także przetworzona żywność, tłuste oraz nafaszerowane cukrem produkty są niewskazane, bo mogą nasilać dolegliwości. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.