W jaki sposób odejść od męża?

Witam, mąż podejrzewa że go zdradzam ale nie wie na pewno. Planuję odejść od niego i zamieszkać z tym drugim mężczyzną tylko jak to oznajmić? On wie kto to jest i boję się że coś mu zrobi bo już się kiedyś odgrażał ale wszystkiemu zaprzeczyłam. Mamy dwójkę małych dzieci boję się że będzie chciał uprzykrzyć Nam życie i zrzucić całą winę na mnie. Proszę poradzcie jak łagodnie to zakończyć!

Szczerość i odpowiedzialność w takiej sytuacji będą pomocne. To zrozumiełe, że będa nim targać różne emocje, nie może jednak posuwać się do czynów i gróźb zakazanych przez prawo i przekraczających granice innych. Trudno jednak oczekiwać, by przyjał to bez emocji czy "zrozumiał". Jeśli obawia sie Pani emocji męża w trakcie takiej rozmowy byc może warto skorzystać z pomocy psychologa i/lub mediatora?

Informacja o Pani odejściu do innego mężczyzny może nie być dla męża łatwa, zwłaszcza, że jesteście Państwo wciąż w związku małżeńskim. Jednak to co zawsze najbardziej popłaca to postawienie na szczerość. Pewnego dnia mąż i tak dowie się o tym, że równolegle utrzymuje Pani relację z innym mężczyzną. Lepiej będzie jeśli dowie się tego od Pani.
Lepiej żeby była Pani uczciwa, bo uczciwość to jedyny fundament, na którym może Pani zbudować dobrą i mocną przyszłość.

Pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl