Agresja u 5-letniego syna po odejściu od męża alkoholika

Mój mąż jest alkoholikiem, ja jestem wspóuzależniona, wiem, o tym. Mąż często po alkoholu był agresywny wobec mnie. Odeszłam od niego, ale nasz syn 5lat cały czas mówi, że to moja wina. Ostatnio zaczął podnosić na mnie rękę twierdzi "że tatuś też tak robił, więc on też może" tłumaczę mu że tak nie wolno, że przemoc jest zła. A odejście od męża było jedyną słuszną decyzją dla naszego bezpieczeństwa, ale on bardzo się buntuje. A co jeśli agresję przeleje na rówieśników w szkole, nauczycielkę.

Może warto rozważyć decyzję o wizycie u psychologa dziecięcego, który zaleci odpowiednie postępowanie z synem? Oboje radzicie sobie z sytuacją, która Was dotknęła, jak potraficie, ale możliwości dziecka są pod tym względem mniejsze niż osoby dorosłej. Zachęcam również do terapii dla osób współuzależnionych. Jest wtedy lżej i łatwiej, bo terapia ułatwia zrozumienie tego co się działo.