Odwyk alkoholowy a leczenie napadów agresji

Mój partner jest alkoholikiem Zdecydował się pójść na odwyk Czy jeżeli wróci to jest szansa że nie będzie już taki nerwowy i agresywny? Czy po tym odwyku będzie musiał od razu zapisać się na terapie? Niestety przez jego picie straciłam dużo nerwów i nie mam już siły i czy w związku z tym czy ja też mam pójść na jakąś terapie?

Witam serdecznie,
Pyta się Pani, czy Pani parter powinien od razu po odwyku zapisać się na terapię uzależnień. Tak, jest to wskazane. Dzięki temu między innymi będzie miał wsparcie, by wytrwać w trzeźwości. Moim zdaniem Pani również powinna porozmawiać z psychologiem, gdyż możliwe, że jest Pani współuzależniona - warto byłoby to sprawdzić.
Pyta Pani także, czy Pani partner nie będzie już tak nerwowy i agresywny. Alkohol wzmaga agresję, więc istnieje prawdopodobieństwo, że po odstawieniu alkoholu i terapii agresja zmniejszy się.
Pozdrawiam

Mąż powinien kontynuować terapię po odwyku jak najbardziej a Pani polecam grupy dla współuzależnionych. Samo zaprzestanie picia nie naprawi relacji i nie spowoduję ze agresja i nerwowość zniknie.

Dzień dobry!

Zdecydowanie kontynuowanie terapii przez męża będzie dobrym sygnałem o jego motywacji do zmiany i zwiększy szanse na trwałe zmiany zachowania - np. panowanie nad agresją, wybuchami emocjami.

Również Pani powinna skorzystać z pomocy psychoterapeutycznej dla partnerów osób uzależnionych i współuzależnionych.

Dodatkowe informacje znajdzie Pani m.in. w Centrum Praw Kobiet, Centrum Interwencji Kryzysowej, Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia, Centrum Pomocy Rodzinie, Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, ośrodkach terapii uzależnień itp.

Pozdrawiam!

Witam Panią,
zachęcam Panią do podjęcia terapii dla współuzależnionych. Może Pani sporo dowiedzieć się o sobie i o sposobach radzenia sobie z trudnościami. Po terapii podejmie pani decyzję co do przyszłości związku.
Pozdrawiam