Związek z mężczyzną po odwyku alkoholowym

Witam, poznałam mężczyznę, który jak się okazało ma za sobą odwyk alkoholowy. Od tego czasu nie pije. Jak wygląda życie z osobą po odwyku alkoholowym? Czy może wrócić do nałogu?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Niemożliwa jest odpowiedź na pytanie, czy ten mężczyzn może wrócić do nałogu. Wpływa na to wiele czynników - uczestniczenie we właściwej terapii odwykowej jak i terapii podtrzymującej, wsparcie społeczne, okres trwania w nałogu i wiele innych.
Pozdrawiam

Witam
Nikt nie może dać Pani gwarancji, że Pani partner nie wróci do uzależnienia. Na rozwój uzależnienia ma wpływ wiele czynników.Można spojrzeć na nałóg jako na dysfunkcyjny sposób radzenia sobie z emocjami. Jeśli Pani partner przeszedł terapię, powinien rozumieć powody, dla których doszło do rozwoju choroby alkoholowej. Zapewne bardziej rozumie swoje emocje, umie rozpoznawać zagrożenia i być może wykształcił sobie nowe, zdrowsze techniki radzenia sobie ze swoimi problemami.
Ważne, że wie Pani o Jego chorobie, że był z Panią szczery. Pani niepokój jest naturalną reakcją, ale może też wiązać się z jakimiś Pani wcześniejszymi doświadczeniami związanymi z uzależnieniem bliskiej osoby. Myślę, że warto byłoby, aby mogła Pani porozmawiać ze specjalista terapii uzależnień, być może byłaby możliwość takiej wspólnej rozmowy także z udziałem partnera. Może Pani uzyskać wiele cennych informacji, poczuć się pewniej. Uzależnienia leczy się między innymi w Poradniach Leczenia Uzależnień. Życzę powodzenia.