W jaki sposób opanować nerwy?

Witam, od jakiegoś czasu nerwowo reaguje na wszystko, zwłaszcza na zachowania innych ludzi. Ciągle krytykuje to, co mówią moi najbliżsi, wszystko mnie denerwuje. Zdaję sobie sprawę, że przesadziłam już po czasie, ale wtedy i tak niekontrolowanie robię to samo. Nie umiem nad tym zapanować,wcześniej byłam postrzegana jako ta zawsze uśmiechnięta. Teraz czuję się jakbym ciągle 'miała okres' i humorki z nim związane. O co chodzi?

Witam Panią Serdecznie,

Zachęcam Panią do spotkania z psychologiem.

Będzie Pani mogła dotrzeć do przyczyny Pani objawów (w ramach NFZ-tu).
O skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego poprosi Pani lekarza pierwszego kontaktu.

Życzę Pani dużo radości,
Irena Mielnik-Madej

Witam, zachęcam do wizyty u specjalisty który może pomóc w doszukaniu się przyczyny Pani zachowań, spojrzeć na problem z zupełnie innej perspektywy. Być może ma Pani powody, żeby odczuwać złość, być może złość ta powinna być skierowana w stronę zupełnie innych osób ale tam nie daje sobie Pani przyzwolenia na ich okazywanie itp. Powodów Pani zachowania może być całe mnóstwo i warto zdawać sobie sprawę co faktycznie je powoduje, żeby działać świadomie. Pozdrawiam, Monika