W jaki sposób zmotywować siebie do ćwiczeń?

Witam. Od paru dni temu miałam zacząć ćwiczyć, ale mi nie wyszło gdyż mi się albo nie chciało, byłam zmęczona lub przekładałam to na jutro! Nie mogę sobie z tym poradzić JAK MAM SIĘ ZMOTYWOWAĆ ABY ZACZYNAĆ TRENING!!? bardzo proszę o pomoc!

1. Nie ćwicz w domu, to rzadko dobrze wychodzi.
2. Najlepiej zorganizuje sobie jeszcze jedna albo dwie osoby z którymi będziesz ćwiczyć.
3. Wyznacz stałe dni na treningi.
4. Zacznij czy zacznijcie trenować pod okiem instruktora lub kogoś bardziej doświadczonego, to pozwoli bardzo szybko i bezpiecznie uzyskać widoczne efekty. A mało co bardziej motywuje niż widoczne efekty.
5. Jak już się trochę rozruszasz, to ustal sobie cel treningów.

Tyle w zarysie. A z czasem zobaczysz, że jest to przyjemność i odpoczynek a nie męczący obowiązek.

Pytanie czy cel naprawdę jest dla Pani ważny? Czy wartość, która sobą przedstawia jest wyższa niż inne? Być może jednak odpoczynek, poczucie zmęczenia jest silniejsze niż chęć osiągnięcia celu?
Dopiero, kiedy poczuje Pani, ze naprawdę Pani zależy, warto brać się za działanie.
Pomocne może być tez skorzystanie z pomocy coacha.