W jakiej formie spożywać kolagen?

Jak wiadomo zelatyna zwierzeca zawiera kolagen ktory jest potrzebny do prawidlowego funkcjonowania stawow. W jakiej formie najlepiej ja spozywac? Czekac az zrobi sie z niej galaretka czy mozna wypic zaraz po rozmieszaniu z woda z takim samym efektem?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Żelatyna jest niezwykle bogatym źródłem glicyny, proliny, hydroksyproliny, a także kwasu glutaminowego i argininy. Z tego względu zalicza się ją do substancji chroniących stawy. Nie ma większego znaczenia w jakiej formie spożyje Pani żelatynę.