W jakim tempie schudnę?

Mam 15 lat, 153 cm wzrostu i ważę 62kg. To stanowczo za dużo. Ostatnio zaczęłam ćwiczyć, robię brzuszki (ich ilość wzrasta z każdym dniem), pompki damskie i 2 razy w ciągu dnia skaczę na trampolinie po 40 min. Jem 3 posiłki w ciągu dnia - płatki z mlekiem rano i wieczorem i na obiad inny posiłek, czasami jogurt pomiędzy posiłkami albo jabłko. Rodzice raczej w młodości nie mieli problemu z otyłością. Chciałam się dowiedzieć, czy schudnięcie długo mi zajmie. Czy skakanie na trampolinie coś da? Czy zmienić zestaw ćwiczeń? I ile powinnam ważyć? Z góry dziękuję za odpowiedź :)
15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Jesteś w wieku dojrzewania i Twój organizm stale rośnie i się rozwija, dlatego nie powinnaś stosować diet restrykcyjnych. Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę. Powinnaś ważyć około 10 kg mniej. Jednak nie warto się tym sugerować teraz, kiedy stale rośniesz, bo być może za kilka miesięcy okaże się, że ważysz tyle samo, ale urosłaś 5 cm. Dlatego najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie odżywianie według prawidłowych zasad żywienia oraz aktywność fizyczna. Przeczytaj artykuł http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki i zacznij się stosować.

Jeśli chodzi o ćwiczenia spróbuj także innych ćwiczeń ogólnorozwojowych np. basen, rower, rolki czy jogging oraz zajrzyj na stronę www.abccwiczenia.pl

Utrata masy ciała jest procesem długotrwałym i nie powinna być szybsza niż 0,5-1kg tygodniowo.

Pozdrawiam