W szkole i w domu mam same problemy. Co robić?

Dzień dobry, jestem zwykłą 14-latką, od jakiegoś czasu boję się sama zostać w domu, czuję że ktoś jest u mnie w pokoju... Ojciec od jakiegoś czasu pije, krzyczy, wyzywa mnie od ku*rew i mamę... Byłam z chłopakiem 9 mies. - rzucił mnie i myślałam, że życie mi się zawali, ale jednak podniosłam się z tego. Cały czas mam myśli samobójcze, chcę umrzeć, nie chce żyć - w szkole problemy, w domu problemy… Nie daje rady. Boję się, że znowu wrócę do samookaleczania, to było najgorsze. Proszę, niech mi pan pomoże!

KOBIETA ponad rok temu

Witaj.

Z tego co piszesz potrzebujesz specjalistycznej pomocy. Żyjesz w ciągłym strachu i niepewności, dlatego nawet będąc sama w domu, odczuwasz lęk. Żyjesz w domu, gdzie Twoje poczucie bezpieczeństwa jest mocno zachwiane.
Powinnaś poprosić mamę, lub jakąś inną bliską Ci osobę, aby zaprowadziła Cię do psychologa/psychoterapeuty. Jeżeli było by to nie możliwe z powodów finansowych, zgłoś się do psychologa lub pedagoga szkolnego i poproś o pomoc. Istnieją też różne samodzielne instytucje zajmujące się pomocą dzieciom/młodzieży doświadczającej przemocy.

Serdecznie pozdrawiam