Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Waga nastolatki: czy moja masa ciała jest prawidłowa?

Witam. Od kilku tygodni staram się schudnąć.  Chciałabym jakąś dietę, w której nie musiałabym co jakiś czas wprowadzać głodówek czy też jeść tylko wieczorem raz i mało, bo akurat taka stosuję i czuję się osłabiona. Trochę kręci mi się w głowie albo boli mnie głowa. Ostatnio nawet leciała mi krew z nosa. Chciałabym tego uniknąć, a jednocześnie jak najszybciej schudnąć, by w końcu poczuć się komfortowo w swoim ciele. Jestem dość niską osobą, bo mam coś powyżej 150 cm i teraz ważę 49 kg, a mam 16 lat.
16 LAT ponad rok temu

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Twoj wzrost jest zdecydowanie zbyt mały w stosunku do wieku oraz występuje dysproporcja pomiędzy masą ciała a wzrostem. Zbyt mały wzrost może być spowodowany zaburzeniami w rozwoju. Powinnaś udać się do swojego lekarza w celu dokładnej diagnostyki problemu. Nie podejmuj prób odchudzania na własną rękę. Dojrzewający organizm potrzebuje zbilansowanej diety. Pomyśl rownież o wdrożeniu regularnej aktywności fizycznej, która pozwoli utrzymać ciało w należytej kondycji.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy