Wahania nastrojów u 25-latka

mam narzyczoną, mam 25 lat no i jestem mężczyzną. Nie wiem czy coś mi jest bo boję się iść do lekarza, a pomoc psychologa jest płatna na którą mnie nie stać. Kołatanie i palpitacja serca/ Potrzebuje pomocy ale nie wiem gdzie co i jak. Mam takie nastroje jak ,,parabola" 5 minut super 20 bardzo źle aż się płakać chce zupełnie bez powodu.

Dzień dobry!

Pomoc psychologiczna również może być refundowana w ramach NFZ, np. w przypadku leczenia zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju czy objawów nerwicowych. Warto także rozważyć konsultację z lekarzem psychiatrą.

Pozdrawiam!

Wahania nastroju, kołatania serca są raczej natury emocjonalnej niż medycznej. Czy w Pana życiu występują obecnie jakieś wyjątkowo stresujące sytuacje? Czy stoi Pan przed jakimś ważnym wyborem, wyzwaniem, co jednocześnie pociąga i przeraża? Pisze Pan, że ma Pan narzeczoną, 25 lat i jest Pan mężczyzną. Więc jest Pan młody – może mieć Pan swoje marzenia, potrzeby, plany, chce Pan wiele przeżyć. Ma Pan narzeczoną – co znaczy się, że się Pan oświadczył i w swoim czasie macie się pobrać. Jest Pan mężczyzną – a jak mężczyzna powiedział słowo, to musi honorowo dotrzymać. Wyobrażenie o męskości często wiąże się nie tylko z seksualnością, ale z zaradnością i zarabianiem pieniędzy- a Pan pisze, że Pana nie stać na płatną pomoc, co może oznaczać że martwi się Pan o pieniądze. Jeśli te wszystkie hipotetyczne komponenty się Panu nie zgrywają to może Pan doświadczać wewnętrznych konfliktów i lęku jak temu wszystkiemu sprostać. Jeśli nie ma Pan możliwości skorzystania ze specjalistycznej pomocy może Pan się zwrócić do starszych mężczyzn i się na nich oprzeć. Może podzielą się z Panem, jak oni poradzili sobie z tym wszystkim. A większość sobie poradziła.

Pozdrawiam. Powodzenia.

Witam. Wygląda na to, że potrzebuje Pan pomocy. Lekarzy proszę się nie bać - są po to, aby nam pomagać. Pomoc psychoterapeutyczną można również uzyskać w ramach NFZ. Z jej dostępnością w różnych częściach kraju jest różnie. Ale warto poszukać. Pozdrawiam

Witaj!
Myślę ,ze odwlekanie wizyty u specjalisty : psychologa, psychiatry- co sam wybierzesz nie jest dobrym wyborem . Pomoc psychologiczna może być także na NFZ. Spróbuj! Pozdrawiam

Witam. Trzymam kciuki by odważył się Pan pójść do lekarza, na początek rodzinnego by przynajmniej zrobić podstawowe badania. Jeżeli chodzi o pomoc psychologa to w każdym mieści znajduje się Poradnia Zdrowia Psychicznego i tak uzyska pan darmową poradę. Pozdrawiam