Wegetarianizm. Jaka dieta?

Mam 170 cm wzrostu, ważę 75 kg, mam 15 lat. Ćwiczę tylko na wf, czyli 4 razy w tygodniu po 45 minut. Nigdy wcześniej się nie odchudzałam, w mojej rodzinie nie ma zjawiska otyłości. W dzień powszedni nie jadam śniadań w domu, a mój jadłospis składa się z: - słodkich bułek, np. jagodzianka, - obiad, zazwyczaj: ziemniaki, kurczak, surówka. Moje porcje nie są duże - ok. 1/4 czekolady, - kanapka z dżemem truskawkowym; - kolacja, zazwyczaj: czekoladowe płatki z mlekiem. W weekend: - śniadanie: kanapki z szynką i serem. - jogurty owocowe - obiad: zupa (ogórkowa lub pomidorowa), w między czasie fast food, - kolacja owoc: jabłko, truskawki itp. Pomiędzy tymi posiłkami słodycze. Pije wodę oraz soki. Jem nieregularnie. Nie choruje na żadne choroby przewlekłe. Proszę o dokładną dietę. Co? Kiedy? Ile powinnam jeść? Jakie dokładnie powinnam podjąć ćwiczenia? Jakie są "+" i "-" wegetarianizmu? Czy w moim wieku to odpowiednie? Czy mogę zachorować na jakieś choroby? Będę miała niedobór jakichś składników? Jeśli będę się odżywiała samymi warzywami i owocami?
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Z pośród różnych form wegetarianizmu najlepszy będzie dla Ciebie semiwegetarianizm uwzględniający spożywanie warzyw, owoców, produktów mlecznych, jaj, drobiu i ryb. Jest to dieta odpowiednia dla każdego. Jednak jak każda powinna opierać się na zdrowych nawykach żywieniowych, aby była korzystna dla organizmu i utrzymywała prawidłową masę ciała.

Popełniasz wiele błędów żywieniowych, które powinnaś wyeliminować. Pomogą Ci w tym artykuły http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia
Twoje posiłki są nieregularne. Powinnaś spożywać około 4 posiłki, co 3 godziny. Dzięki temu żywność nie będzie się odkładała w postaci tłuszczu.
Jesz za dużo produktów bogatych w cukry proste i niekorzystne tłuszcze- słodkie bułki, dżemy, produkty typu fast-food, płatki czekoladowe. Zamień je na owoce, museli czy dżemy niskosłodzone.
Nie możesz się odżywiać samymi owocami, ponieważ w ten sposób nie dostarczysz organizmowi wszystkich niezbędnych składników pokarmowych, co może spowodować powstanie niedoborów i zaburzeń w dojrzewaniu.

Powinnaś również zwiększyć aktywność fizyczną. Zacznij biegać, jeździć na rowerze czy rolkach. Dodatkowo spróbuj ćwiczyć w domu. Przykłady znajdziesz w serwisie poświęconym aktywność fizycznej www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.