Widoczna żyła na twarzy a kwalifikowanie się do zabiegu chirurgicznego

Witam, posiadam żyłę na twarzy, niedaleko okolicy oczu, była ona kilkakrotnie poddawana różnym zabiegom, między innymi skleroterapii czy laseroterapii, jednak żadna z tych metod nie przyniosła skutków. Czy coś takiego kwalifikuje się do zabiegu chirurgicznego? Czy można to wyciąć tradycyjną metodą, przy której stosuje się bardzo małe nacięcia do wyciągnięcia takiej żyły lub za pomocą kriochirurgii?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej odpowiedzieć na pytanie czy opisane naczynko kwalifikuje się do zabiegu chirurgicznego. By to ocenić, konieczna jest bezpośrednia ocena wykwalifikowanego specjalisty, najlepiej takiego, który zajmuje się wykonywaniem tego typu zabiegów.