Wieloletnie zaburzenia depresyjno-lękowe o ciężkim przebiegu a nieskuteczność leków

Od prawie 15-tu lat cierpię na zaburzenia depresyjno-lękowe o ciężkim przebiegu. Przez ten czas próbowano mnie leczyć antydepresantami ( w sumie kilkanaście różnych preparatów), lecz działanie było albo żadne, albo znikome. Psychoterapia też niewiele pomogła Kilka razy byłam leczona szpitalnie, po ostatnim pobycie była kilkumięsieczna poprawa ( leków nie zażywałam). Od jakiegoś czasu znów czuję się coraz gorzej, a lekarz nie chce mi wierzyć, że leki mi nie pomagają. Nie wiem gdzie szukać pomocy.

Witam serdecznie,

nie pisze Pani jak długo korzystała Pani z psychoterapii, czy była indywidualna czy grupowa i czy rozmawiała Pani z terapeutą że nie czuje Pani poprawy? Psychoterapia jest procesem długotrwałym i systematycznym, może warto wznowić? Zmienić terapeutę? Ponadto ważne jest co wyzwoliło u pani pogorszenie stanu zdrowia w ostatnim czasie? Od czego się zaczęło? Od jakich myśli, przekonań, obaw? Tak samo ważne jest przeanalizowanie procesu który doprowadził do poprawy stanu zdrowia w szpitalu, czy w warunkach szpitala czuła się Pani bezpieczniej?
Niestety nie mogę więcej pomóc ta drogą. W Pani sytuacji polecam wznowienie psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie A.R.

Medycyna bywa bezradna w wielu chorobach. Zawsze jednak istnieje możliwość uzyskania choćby niewielkiej poprawy samopoczucia. Czasami potrzebne jest trochę inne spojrzenie na pacjenta, odejście od dotychczasowego schematu postępowania, zastosowanie leków z innej grupy, modyfikacja sposobu życia, zmiana oczekiwań. To,że udało się uzyskać kilkumiesięczną poprawę budzi optymizm: może być dobrze, trzeba o to zawalczyć. Może warto poszukać innego ośrodka, w którym lekarze spróbują zadziałać według innego niż dotychczas schematu.

Witaj,
czasami jest tak,że trzeba znależć w pacjencie czynnik najbardziej leczący.Taka ewentualnośc wydaje się w Twoim przypadku potrzebna /różne terapie,rózne sposoby leczenia/.Problem w tym,że takie szukanie na oślep jest i nieskuteczne i wyczerpujące więc najskuteczniuejszą metodą będzie psychoterapia.Dzięki dobremu fachowcowi będzisz miała mozliwość doświadczenia opieki a także,dzięki niej odzyskasz siły,by sprostać kolejnym wyzwaniom i poukładać problemy we właściwym porządku.
Jeżeli mieszkasz w poblizu Warszawy lub możesz dojechać,polecam Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii przy Nowogrodzkiej.
Pozdrawiam serecznie