Witam czy można jeść wędzone wędliny przy kamieniu woreczkowym?

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

W przypadku kamieni w woreczku warto zastosować dietę lekkostrawną, ograniczyć tłuste mięsa, tłusty nabiał, tłuszcze nasycone. Zamiast tego wprowadzić tłuszcze wielonienasycone, ryby, warzywa i owoce oraz odpowiednią ilość wody. Kupne wędzone wędliny nie są wskazane nawet dla zdrowej osoby, zdecydowanie lepiej upiec kawałek chudego drobiowego mięsa w domu.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka