Ile powinnam schudnąć, by wyglądać atrakcyjnie?

Witam! Jestem kobietą, mam 18 lat, 161 cm i 58 kg. Chciałabym się dowiedzieć, ile powinnam schudnąć, aby wyglądać i czuć się dobrze. Mam trochę tłuszczu równomiernie odłożonego i biust 75D, z którego nie chciałabym chudnąć, ponieważ w zeszłe wakacje schudłam 9 kg i biust mi zwiotczał. Mogłabym prosić o jakieś porady dotyczące żywienia, ale tak, aby się nie głodzić i skutecznie chudnąć? Czy można raz dziennie pozwolić sobie na coś słodkiego? Jak mogę ćwiczyć? Czy są jakieś dobre ćwiczenia, które ujędrnią biust? Obecnie stosuję serum modelujące Eveline. I chciałabym ten biust zachować... Obawiam się, bo moja koleżanka schudła 12 kg i z miseczki E zrobiło jej się małe C. Dodam, że w roku szkolnym, mój dzień zaczyna się od 5 rano, a spać chodzę około północy i czasem ciężko mi wszystko rozłożyć z tym jedzeniem. Proszę o pomoc.

Witaj! Powinnaś ważyć około 50 kg. Aby optymalnie schudnąć - stracić nadmiar tkanki tłuszczowej w określonych miejscach - brzuch, uda, pośladki, ręce powinnaś wprowadzić do swego codziennego życia więcej aktywności fizycznej. Obecnie za oknem jest wymarzona pogoda do uprawiania sportów. Przede wszystkim ćwiczenia powinny być aerobowe - fitness, zumba, jazda na rowerze, rolki oraz basen. Jednakże te ćwiczenia należy wykonywać na przemian. Co 2 dzień inne. W domu możesz wykonywać skłony, skręty tułowia, przysiady pompki w pionie - świetne ćwiczenie na biust. Oczywiście dieta jest bardzo ważna. Przede wszystkim musisz zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe. Musisz regularnie spożywać posiłki - 5 razy dziennie co 3-4 godziny. Śniadanie spożywaj w ciągu 30 minut od wstania z łózka, a kolację na 2 godziny przed snem, czyli w Twoim przypadku śniadanie o 5 rano, a kolację ok. 21-22. Załączam przykładowe posiłki - I - 5:00 - bułka grahamka / kromka / 2 małe kromeczki chleba razowego cienko posmarowane masłem + chuda wędlina (polędwica sopocka, szynka drobiowa), warzywo - ogórek, rzodkiewka, papryka. II - 9:00 - serek wiejski / bieluch / z wkrojonymi ziołami - natka pietruszki, koperek, rzeżucha albo 120g jogurtu naturalnego, do którego wsypiesz saszetkę musli np. Fitella. Na kolejnej przerwie (godzina 11.30) zjesz jabłko / banan / kilka truskawek / mandarynka. III - 15:00 - obiad - mięso (ryba, chude drobiowe, bardzo sporadycznie wołowe, wieprzowe), z grilla / folii / patelni z łyżeczką oleju, bez panierki) + surówka bez majonezu i śmietany np.z kapusty kiszonej, sałaty, pomidory, ogórek,/ buraki/ jako źródło węglowodanów zjedz pół saszetki ryżu lub kaszy gryczanej, jęczmiennej. IV - 18:00 - owoc (jabłko, gruszka, pomarańcz), albo kisiel, budyń przygotowany na mleku 2%. V - 20:00 - 21.00 - jak śniadanie, ale posiłek musi zawierać więcej białka (jajo na miękko, jajecznica z 2 jaj, twarożek z wkrojonym ogórkiem lub papryką czerwoną. W ciągu dnia wypijaj koniecznie 2 filiżanki zielonej herbaty, a przed snem kubek herbaty pu-erh oraz około 500ml wody mineralnej z jodem np. Ustronianka z jodem. Jeśli będziesz miała ochotę na coś słodkiego to zjedz 2 kostki gorzkiej czekolady albo 2 delicje albo batonik musli. Od czasu do czasu na deser zrób sobie galaretkę owocową - świetnie wpływa na paznokcie i skórę. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek