Dlaczego tak wolno chudnę? Ile kilogramów powinnam tracić w ciągu dnia?

Witam, wydaje mi się, że wolno spada mi masa ciała! Obecnie ważę 76 kg przy wzroście 165 cm, urodziłam dwójkę dzieci i dużo przytyłam! Aktywność fizyczna tylko przy dzieciach, w ciągu dnia nie mam kiedy ćwiczyć, a wieczór jestem wyczerpana i nie mam na nic siły! Wcześniej odchudzałam się wiele razy, najwięcej schudłam po pierwszym dziecku, sama dobrałam dietę, jadłam warzywa, owoce, piłam dużo wody, zmniejszyłam porcję, ale jadłam częściej, zero cukru, wtedy schudłam 10 kg!

Ostatnio po drugim dziecku przytyłam 10 kg i znów próbuję się odchudzać, sama, jednak schudłam tylko 3 kg i na tym waga stanęła. Próbowałam dietę dr. Dukana, schudłam 5 kg w 3 tyg. Na początku czułam, że jest bardzo fajna, ale później czułam się słaba, a przy dzieciach trzeba dużo siły! W rodzinie nie występuje nadwaga ani otyłość! Nie mam żadnych chorób!

Mój jadłospis: 9.00 - śniadanie (2 kromki chleba z pełnego ziarna lub graham, 2 plasterki chudej szynki, pół pomidora lub 2 jajka i 2 kromki chleba z pełnego ziarna, lub 2 parówki i 2 kromki chleba!) 12.00 - obiad (2 skrzydełka 1 ogórek konserwowy, pół pomidora, 1 kromka chleba, 2 łyżki sałaty lub chudy rosołek z 2 kromkami chleba) 18.00 - kolacja (wygląda tak jak śniadanie! Czasami, ale nie zawsze, jakieś przekąski np. marchew, jabłko, pomarańcza, banan) 23.00 - do spania wypijam od 2 do 3 litrów wody!

Ostatnio na takiej diecie chudnę po 0,5 kg dziennie, lecz czasami nawet w ogóle lub przybędzie 0,5 kg, ważę się zawsze przed śniadaniem! Wydaje mi się, że wolno chudnę. Czy taki jadłospis jest dobry? Ile powinnam ważyć? Chciałabym przynajmniej 60 kg! Ile czasu potrzeba by zrzucić 16 kg?

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Utrata masy ciała po przebytej ciąży bywa trudna. Mimo to, proszę się nie poddawać. Równie ważne co odpowiednia motywacja jest prawidłowo skomponowany jadłospis. A to oznacza, że stosowanie popularnych diet odchudzających typu dieta proteinowa nie jest korzystne.

Jeśli jednak będzie się Pani stosować do prawidłowych nawyków żywieniowych utrata masy ciała powinna być łatwiejsza. Jednak należy uzbroić się w cierpliwość. Utrata kilogramów jest powolna optymalna to 0,5 do 1 kg w ciągu tygodnia, przy stosowaniu zdrowych nawyków żywieniowych z lekkim ograniczeniem kalorii i regularną aktywnością fizyczną. Dlatego w Pani przypadku utrata kilogramów nie jest powolna.

Ważne jest, aby po odchudzaniu nie wracać do starych nawyków żywieniowych. W przeciwnym razie efekt jojo będzie występował zawsze. Powinna Pani zmniejszyć swoją masę ciała, ale nie poprzez restrykcyjne odchudzanie i stosowanie popularnych diet, ale dzięki aktywności fizycznej oraz prawidłowym nawykom żywieniowym. Proszę jednak zapoznać się ze zdrowymi nawykami, które znajdzie Pani w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam