Wizyta u ginekologa podczas miesiączki

Czy podczas okresu jest możliwe przeprowadzenie badania ginekologicznego? Jestem umówiona na wizytę i nie wiem co zrobić, gdyż okazuje się że termin wizyty pokrywa się z data miesiączki.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Teoretycznie możliwe jest przeprowadzenie badania podczas miesiączki. Tak naprawdę, jeśli jest to konsultacja planowa, a nie nagła powinna Pani przesunąć wizytę.