Wkładanie rączki między nogi u 7-letniej córki

Witam, moja córka, która w tej chwili ma 7 lat odkąd poszła do szkoły w okresie głownie jesienno -zimowym wkłada sobie rączkę między nogi i ściska ją. Potrafi tak długo i nie kryje się z tym, jest czasem cała spocona. Jak doradzała mi lekarz pierwszego kontaktu próbuję odwrócić jej uwagę ale jest ciężko. Jak jestem w pracy jest zostawiona z tym problemem. Teraz od kilku dni zaczęła to robić w szkole. Proszę napisać co mam robić. Pozdrawiam Justyna

Witam. Dziecięca masturbacja jest zjawiskiem normalnym i dosyć często spotykanym. Nie dotyczy wyłącznie Pani córki. Jest ona źródłem przyjemności genitalnej, jak również metodą rozładowania napięcia, jak jest w przypadku córeczki. Rzeczywiście warto odwracać uwage dziewczynki, jeśli tylko się da. Co do zachowań w szkole należy jej wytłumaczyć, że zdajemy sobie sprawę z tego, że takie zachowanie jest dla niej przyjemne, ale w towarzystwie nie jest akceptowane. Jeśli będzie tak robić w towarzystwie innych dzieci, może zostać wyśmiana i odsunięta. Proszę podkreślić, że inne dzieci nie robią tak w szkole. Generalnie nie dotykamy się w ten sposób w towarzystwie, nawet rodziców. Jest to sprawa intymna i taka powinna pozostać. Gdy jest Pani w pracy proszę pozostawić tą kwestię córce. Przy okazji warto przemyśleć w jaki inny spoób dziewczynka mogłaby redukować napięcie np. sport, czy taniec. Małgorzata Danielewicz