Włączenie do diety białka serwatkowego i witamin przez 25-latka ćwiczącego na siłowni

Witam, mam 25 lat, 181 cm wzrostu i 82 kg wagi. Od 20 lat leczę się na przewlekłe WZW typu B. Jestem na leczeniu Baraclude (entekawir), wyniki w normie, ALAT 22-25, mała obecność wirusa w PCR. Od roku chodzę regularnie na siłownie, chciałbym włączyć do diety białko serwatkowe ( izolat bądź koncentrat - nie wiem co jest lepsze) oraz witaminy OLIMP multiple sport). Zastanawiam się czy takie specyfiki mogą mi w jakiś sposób zaszkodzić, bo siłownia siłownią ale zdrowie najważniejsze, proszę o pomoc.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Nie zaleca się osobom chorym na zapalenie wątroby spożywanie nadmiernych ilości białka ( duże obciążenia narządu). Bez wskazówek dietetyka i konsultacji z hepatologiem nie ryzykowałabym samodzielnej suplementacji.