Wpływ narkotyków na organizm

Powiem w prost od 5 lat jestem ćpunem mam 21 lat i niedawno zmądrzałem. Paliłem konopie zażywałem amfetamine metaamfetamine i różnego rodzaju pigułki których składu nie znałem(rzadko, około 5 razy). Moje pytanie brzmi czy ten okres 5 lat przez, który dosyć często dochodziło do nadużywania tych środków będzie miał wpływ na moje zdrowie w przyszłości i i po jakim czasie w moim organizmie nie będzie po nich śladu. Czy powinienem się przebadać? Dziękuje pozdrawiam.

Pio paru tygodniach-miesiącach abstynencji próby na narkotyki będą negatywne. Oczywiście, w wysokospecjalistycznych laboratoriach, gdzie prowadzone są badania włosów, paznokci na obecność narkotyków, można je wykryć po wielu miesiącach, ale tego nie robi się w codziennej praktyce). Wydaje się, że warto skontaktować się z lekarzem psychiatrą lub terapeutą uzależnień. Można również przeprowadzić testy na sprawność intelektualną. Na pytanie o trwałym uszczerbku na zdrowiu najlepiej odpowie samo życie. Proponuję zachowywać nadal abstynencję przy wsparciu odpowiednich specjalistów.
Pozdrawiam serdecznie,
Jarosław Lenartowicz