Wpływ pornografii na pracę mózgu

Dzień dobry, po jakim czasie od odstawienia filmów pornograficznych następuje poprawa w psychice człowieka oraz po jakim czasie pornografia przestanie być pociągająca ? Jak pornografia oddziałuje na mózg ? oraz czy zmienia w jakiś sposób osobowość jeśli powiedzmy osoba po raz pierwszy miała styczność z pornografią w wieku np 8 lat ? Z góry dziękuje za odpowiedzi na nurtujące mnie pytania Pozdrawiam.

Biblioteki Lekarskie są też na Uniwersytetach Medycznych w innych miastach. Dostępne także dla nie-lekarzy.
Oczywiście sporo materiałów jest w Sieci, ale z internetu należy korzystać z ostrożnością...
Inną opcją wartą rozważenia jest skorzystanie z konsultacji edukacyjnej seksuologa, łatwiej dostępni (liczniejsi) są psycholodzy seksuolodzy.
W takiej indywidualnej dłuższej rozmowie można dowiedzieć się wiele na dany temat, łącznie ze wskazaniem literatury.
Niestety jest to opcja praktycznie wyłącznie płatna.
NFZ nie kontraktuje świadczeń edukacyjnych i diagnostycznych seksuologicznych ani leczenia uzależnień od emocji, w tym uzależnień od różnych form seksu, np. od pornografii, masturbacji, zachowań dewiacyjnych itp.
Pozdrawiam. JW, seksuologia.com