Wpływ próchnicy na choroby zatok i układu krążenia

Witam. Mam dość sporo zębów z próchnicą ale miałem robione crp i ob i te wyniki badań są w normie. Czy to znaczy że moje popróchniałe zęby na razie nie mają wpływu np na takie choroby jak choroby zatok,układu krążenia,wzroku itp ?.

Lek. Tomasz Budlewski

Wyniki mogą świadczyć o braku zakażenia co nie znaczy że w zębach jest wszystko ok. Proszę koniecznie udać się do lekarza stomatologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

Każdy, nawet najmniejszy, ubytek próchnicowy ( czyli żyjące, metabolizujące bakterie - dostające się do krwioobiegu ) może doprowadzić do rozwoju ( lub nasilenia ) chorób ogólnoustrojowych.
Koniecznie powinien Pan udać się do gabinetu stomatologicznego i rozpocząć kompleksowe leczenie.