Wrzaski i nadpobudliwość u 5-miesięczniaka

moje niemowle ma 5 msc, drze sie w nieboglosy, rzuca podczas snu, spina ciezko do niej dotrzec a zachowanie rocznego dziecka ... skok rozwojowy ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Dziecko powinno zostać zbadane przez specjalistę pediatrę, który wykluczy patologiczne podłoże dolegliwości.

jeśli dziecko ma wzmożone napięcie to należy zgłosić się do oceny rozwoju, określić ewentualna przyczynę ( usg przezciemiączkowe, badanie neurlogiczne, ) no i wykonywać z dzieckiem ćwiczenia rozluźniające wg zaleceń terapeuty .