Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 3 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wybór wody mineralnej

Dzień dobry, mam następujący dylemat: chcę wybrać lepszą wodę mineralną do picia: Wybieram między Muszynianką a Muszyną. Obie są wysokozmieralizowane, tylko w Muszyniance jest więcej Kationów magnezowych i wapniowych, a w Muszynie więcej Anionów, w szczególności wodorowęglanowych HCO3. Co to są aniony wodorowęglanowe? Jak służą człowiekowi? Tylko dzięki odpowiedzi dowiem się, która z tych wód "wysokozmineralizowanych" jest lepsza. Za odpowiedź z g óry serdecznie dziękuję. Z poważaniem Joanna
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Co na otyłość brzuszną?

Otyłość brzuszna niesie bardzo negatywne konsekwencje dla zdrowia. Jest to nie tylko problem medyczny, ale także ekonomiczny i społeczny. Prof. Wojciech Drygas informuje, o czym należy pamiętać, podczas walki z tą chorobą.

Dzień dobry,
wodorowęglany pomagają utrzymać równowagę kwasową w żołądku i jelitach oraz przyspieszają trawienie. Są również skuteczne w zwalczaniu zatrucia alkoholowego.
Wapń bierze udział w budowaniu kości oraz zębów. Podobnie magnez jest istotny w budowie kości oraz komórek, zwłaszcza komórek mięśni. Pomaga zachować równowagę systemu nerwowego i uczestniczy w budowie wielu enzymów. Niedobór magnezu powoduje rozdrażnienie, nerwowość oraz skurcze.
Proponuję stosowanie obu wód zamienne :)
Pozdrawiam

Dietetyk, psychodietetyk. Członek Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
0

Wodorowęglany alkalizują kwasy żołądkowe i są korzystne dla osób cierpiących na nadkwasotę, przynosząc ulgę w tych dolegliwościach. Wody o wysokim poziomie wodorowęglanów wpływają korzystnie na ustrój w początkowych stadiach cukrzycy, obniżają bowiem zawartość cukru we krwi i moczu, zmniejszają wydzielanie acetonu i korzystnie wpływają na działanie insuliny oraz regulują pH krwi. Wód zawierających duże ilości wodorowęglanów, powyżej 600 mg/1L, nie powinni pić w dużych ilościach ludzie mający niedokwasotę, a zawierających ponad 2000 mg/1L – ludzie zdrowi, może to bowiem zaburzyć ich procesy trawienne.

wg T. Wojtaszek Profilaktyczno-zdrowotne działanie wód mineralnych

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy