Wybuchowość i popadanie w konflikty a samoocena

Witam,Mam 21 lat.Jestem bardzo nerwową,przede wszystkim wybuchową dziewczyną.Łatwo popadam w konflikty.Często jednak popadam w dołki,z którymi ciężko mi sobie poradzić.Gdy pokłócę się ze swoim chłopakiem i rodzicami.Nie mam pojęcia czemu tak jest.Automatycznie spada moja samoocena, radykalnie zmienia się nastrój a nawet chęc odebrania zycia,czuję się przez nich niedoceniana a wrecz beznadziejna(przez chłopaka i rodziców)Kłotnie doprowadzają do też,ze mam ich coraz bardziej dość.

Witaj,
radzenie sobie z emocjami nie jest tym samym,co niedopuszczanie ich do głosu,gdyż one są,chcesz,czy nie chcesz,prawda?Bywa niestety i tak,że na skutek róznych zyciowych doświadczeń mamy poczucie,że akceptowanie nas jest możliwe tylko wówczas,gdy jesteśmy uśmiechnięci i życzliwi dla każdego,kto jest dla nas ważny,a przecież właśnie te osoby wyzwalają najwięcej emocji.Koło się więc zamyka.Aby coś z tym zrobić,najkorzystniej byłoby skorzystać z pomocy psychoterapeuty,przy którym oswoisz emocje,będziesz je umiała rozpoznawać i kierować nimi zanim staną się silne i szkodliwe także dla zdrowia/nerwice/.Nie zawsze trzeba za usługę płacić,są bowiem poradnie psychologiczne,poradnie zdrowia psychicznego i podobne formy pomocy w organizacjach pozarządowych,gdzie również tworzą się grupy osób z podobnym problemem/np.asertywności/.Wyszukaj je w swojej okolicy i skorzystaj,choćby z treningu komunikacji lub asertywności.
Pozdraiam serdecznie

Witam,

rozumiem Pani cierpienie,mam wrażenie, że sytuacje które Pani przeżywa, nie pozwalają Pani pójść do przodu, blokują Pani doświadczenie życiowe, wiążą tak mocno, że trudno o dystans. Emocje które Pani opisuje i trudność z poradzeniem sobie z tymi nieznośnymi stanami, nie pozwalają na pozytywne doznania, odczucia i myśli. Może warto byłoby rozważyć rozpoczęcie psychoterapii, która pozwoli wyjść z tych uwikłanych stanów uczuciowych, a tym samym umożliwi krok do przodu, pozwoli na ujawnienie własnych uczuć, które pozwolą Pani budować życie.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=nf

Witam,
Myślę że warto przyjrzeć.się swoim emocjom, zastanowić się nad ich źródłem, znaleźć.bezpieczne ujście.
Zachęcam do osobistego kontaktu z psychoterapeutą. Można skorzystać np z Poradni Zdrowia Psychicznego w Pani miejscowości.
Pozdrawiam